• NARODOWE CZYTANIE DZIEŁ HENRYKA SIENKIEWICZA

•

Dnia 15.11.16 r. w  Bibliotece Publicznej odbyło się czytanie powieści  „W pustyni i w puszczy”  w ramach narodowego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza.

Ze względu na wiek uczestników – uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej - zamieniono dzieło „Qvo vadis” na „W pustyni i w puszczy”.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły i szkoły w Berdechowie.

Na wstępie głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach pan Józef Chodak, który powitał zebranych i przedstawił cel spotkania. Następnie pani Agata Gąsior - bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Brzezinach - zapoznała gości z życiem i twórczością pisarza. Natomiast o genezie i bohaterach powieści „W pustyni i w puszczy” opowiedziała pani Zofia Święch, nauczycielka języka polskiego  SP nr 1 Brzeziny.

Fragmenty tej wspaniałej i fascynującej powieści czytali uczniom dorośli. Byli to:

- pan Józef Chodak – dyr. SP Brzeziny,

- pani Wiesława Ludwin – em. dyr. SP Brzeziny,

- radni Gminy Wielopole Skrz.:  pani Beata Wiśniewska i pan Jan Świstak,

- sołtys wsi – pan Stanisław Wojnarowski,

- członkowie chóru „Gloria”:  pani Maria Gleń i pan Stanisław  Sikora,

- nauczyciele SP Berdechów: pani Wiesława Wojnarowska i pani Maria Trznadel,

- pani Grażyna Święch – em. naucz. SP Brzeziny.

Narodowe czytanie poprzedzone zostało konkursem przeprowadzonym wśród uczniów na temat życia i twórczości pisarza. Na koniec spotkania zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszyscy biorący udział w konkursie, otrzymali dyplomy i zakładki do książek oraz słodycze.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, z zapewnieniem dalszej współpracy pomiędzy szkołą a biblioteką.